اوت 2020

آشنایی با واحد تعمیرات توزین مرکزی و کنترل بالانس شرکت فولاد خوزستان

به گزارش معدن نامه؛ توزین‌های کامیون‌کش و‌ ریلی به دلیل اینکه در مبادی ورودی و خروجی شرکت فولاد خوزستان وظیفه اندازه گیری مواد ورودی به شرکت شامل سنگ آهن، قراضه، فرومنگنز، فرو سیلیس، کک، دولومیت و توزین محصولات خروجی شامل اسلب، بلوم و بیلت را بر عهده دارند؛ لذا می‌بایست همواره  به لحاظ دقت در عملکرد و رضایت مشتری مورد پایش دقیق قرار گیرند.

بدین معنی که کوچکترین خطای وزنی در مقادیر قرائت شده باعث خسارات جبران ناپذیری چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ کسب رضایت و از دست دادن مشتری خواهد داشت.

۳۲ تفاهم‌نامه در امور مرتبط با معادن منعقد شد

به گزارش معدن نامه ؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن اعلام اینکه تاکنون اقدامات کلینیکی برای ۱۰۲۰ معدن انجام شده گفت که ۳۲ تفاهم‌نامه در فعالیت‌های مرتبط با حوزه معدن نیز منعقد شده است. 

وجیه‌اله جعفری با اشاره به این ۲۱۳۰ معدن مورد بررسی قرار گرفت، گفت: ۴۴۹۴ معدن غیرفعال شناسایی و برای ۲۱ استان برنامه پایش انجام شده و ۱۵۴ بلوک معدنی معرفی شده است. این در حالی است که احیا و توسعه ۱۰۲۰ معدن و احداث ۲۵ واحد فرآوری در دستور کار و در برنامه‌ها و اهداف سال ۱۳۹۹ قرار گرفته است.  

همه‌جا همراه شما هستیم

به گزارش معدن نامه؛ در کنار پرتال رسمی شرکت ملی صنایع مس ایران به آدرس WWW.NICICO.COM در حال حاضر پرتال خبری WWW.MESPRESS.IR نیز فعالیت می‌کند که تازه‌ترین اخبار شرکت مس و همچنین اخبار و رویدادهای صنعت مس ایران و جهان را می‌توانید در این پرتال خبری بخوانید.

کاهش تقاضای سفته بازی در بازار فولاد

سیدرضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره کاهش قیمت فولاد در روزهای اخیر، آن را یکی از نتایج مثبت تصمیمات اخیر وزارت صمت در مدیریت تقاضای فولاد دانست و گفت: با تصمیماتی که وزارت صمت در یکی دو ماه اخیر و پس از روی کار آمدن دکتر مدرس خیابانی به عنوان سرپرست این وزارتخانه اتخاذ کرده، خوشبختانه تقاضای سفته بازی و سوداگری از بازار فولاد در حال خارج شدن است که نتیجه این اقدام مهم، کاهش قیمت فولاد هم در بورس کالا و هم در کف بازار است.

مدیریت دارایی‌های فیزیکی، لازمه اساسی افزایش تولید

محمود لندی معاون بهره‌برداری معتقد است: در جهان رقابتی امروز، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها عنصری کلیدی برای عملکرد بهتر سازمان‌ها و واحدهای تولیدی محسوب می‌شود. به همین دلیل، شرکت‌ها سعی دارند تا با اتخاذ سیاست‌های مناسب در زمینه مدیریت بهینه دارایی‌های فیزیکی خود، بیشترین بازدهی را از فرایند تولید خود حاصل کنند و هزینه‌های تعمیر و نگهداری خود را به حداقل برسانند. توجه به این مسئله در صنایع معدنی و فلزی، که فرایند تولید آن‌ها وابستگی زیادی به عملکرد تجهیزات و ماشین‌آلات دارد، از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

استفاده از پتانسیل فولاد خوزستان نجات دهنده اکسین از شرایط سخت بود

ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: در سال گذشته رشد خرید مواد اولیه از شرکت فولاد خوزستان بسیار چشم گیر بوده است. این امر باعث گردش سرمایه میان این دو شرکت شده و به درآمدهای مالیاتی استان ارزش افزوده قابل ملاحظه ای رسیده است.

وی با اشاره به رشد صادراتی فولاد اکسین در سال ۱۳۹۸ افزود: این اتفاق حاصل همکاری و استفاده از زیر ساخت های صادراتی و تجربیات فولاد خوزستان است و این امر علاوه بر تحقق درآمدهای ارزی برای کشور، امکان خرید قطعات مورد نیاز خط تولید را فراهم آورد.

تعطیلی ۲۰۰ معدن به دلیل اتخاذ سیاست قیمت گذاری دستوری/ به آینده امیدواریم

نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران و فعال حوزه معدن با تاکید بر لزوم اصلاح سیاست‌های دولت در زنجیره آهن و فولاد گفت: تعیین دستوری نرخ سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی براساس ضریبی از قیمت شمش فولاد خوزستان یکی از سیاست‌هایی است که اتخاذ این سیاست ها بیش از ۲۰۰ معدن سنگ‌آهن را به تعطیلی کشانده است.

نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با استقبال از معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت گفت: امیدواریم پس از جلسه رای اعتماد مجلس، تصمیم‌گیری‌های ضروری برای توسعه پایدار زنجیره آهن و فولاد، انجام گیرد و این در توان وزیر پیشنهادی قرار دارد.

"نظام کنترل مدیریت ایمیدرو"؛‌ ابزار نظارت بر تولید و توسعه شرکت های بزرگ

سمیه خلوصی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: "نظام کنترل مدیریت"، ابزار مدیریتی این سازمان برای راهبری و نظارت بر تولید و توسعه در شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی کشور است.

زمان راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان مشخص شد

به گزارش معدن نامه؛ تعمیرات اساسی کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن اصفهان خاتمه یافته و فرآیند راه‌اندازی این کوره بلند، از تاریخ دهم شهریور آغاز می‌شود. کوره بلند شماره یک، اولین کوره بلند تاریخ ایران است که قدمتی حدود نیم قرن دارد. با راه‌اندازی کوره بلند شماره یک، ظرفیت تولید چدن در شرکت ذوب اصفهان تا ۶۰ هزار تن در ماه افزایش خواهد یافت.

کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن از سال ۱۳۹۴ تاکنون به دلیل مشکل کمبود مواد اولیه تعطیل بوده است. راه‌اندازی مجدد کوره بلند شماره یک، ظرفیت تولید ذوب آهن اصفهان را بالا می‌برد و افزایش سودآوری این شرکت فولادی را در پی خواهد داشت.

سودآوری سازمان‌ها در شرایط کرونا و پساکرونا

به گزارش معدن نامه؛  اغلب سازمان‌ها از تکنیک‌های متفاوتی برای حصول سودآوری استفاده می‌کنند. به‌عنوان‌مثال مدیر ارشد یک سازمان قبل از تایید یک پروژه سرمایه‌گذاری جدید، ابتدا تلاش می‌کند که تعیین کند آیا آن پروژه سودآوری تجاری دارد یا خیر. یک پروژه در یک سازمان نباید صرفا در کوتاه‌مدت سودآور باشد، بلکه انتظار می‌رود سال‌به‌سال سود بیشتری کسب کند. اگرچه این دو کلمه (سودآوری و سود) به‌صورت جایگزین نیز استفاده می‌شوند، ولی در حقیقت سود و سودآوری یکسان نیستند.

 

پتاس خور و بیابانک در یک قدمی مجوز گردشگری

خدایار کریم نژاد؛ معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت با بیان این مطلب گفت: موافقت اصولی برای ایجاد واحد گردشگری در مجتمع پتاس خور و بیابانک از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اخذ شده است.
وی در ادامه افزود: مجتمع پتاس خور و بیابانک دارای جاذبه های گردشگری از قبیل آبشار نمکی و کلبه های نمکی است که پذیرای گردشگران بسیاری در فصول بهار، پاییز و زمستان است.

راه اندازی بازارچه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در خراسان رضوی ؛ به زودی

قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: بازارچه گوهر سنگ ها در استان خراسان رضوی، به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش معدن نامه از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در نشست کارگروه بهینه سازی صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با بیان این مطلب گفت: تا هفته آینده یک مکان از 4 مکان مطرح شده برای ایجاد بازارچه گوهرسنگ ها در استان خراسان رضوی تعیین می شود.

وی افزود: مرز دوغارون نیز توسط اعضای این کارگروه بازدید و بررسی های لازم برای ایجاد بازارچه مرزی انجام خواهد شد.

راه اندازی اتاق طلا در فرودگاه امام

پروژه احداث کارخانجات اسید شرکت مس گواهی تعهد به تعالی را از آن خود کرد

به گزارش معدن نامه؛ جایزه ملی مدیریت پروژه ایران که براساس استاندارد بین‌المللی تعالی مدیریت پروژه PEB هر ساله ازسوی انجمن ملی مدیریت پروژه ایران به پروژه‌های برتر کشور تعلق می‌گیرد، امسال به پروژه احداث کارخانجات اسید شرکت ملی صنایع مس ایران رسید. 

تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر در ذوب آهن

به گزارش معدن نامه؛ حمت‌الله فیروزی پور نماینده شهرستان نطنز و بخش قمصر ، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر و پروین صالحی نماینده شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی پنج شنبه 16 مرداد ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ، ضمن بازدید از خط تولید بویژه فرایند تولید ریل ملی، با مدیرعامل و دیگر مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو کردند.

نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال/ با تامین نقدینگی و توسعه صادرات به رکوردهای بالاتر تولید خواهیم رسید

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «جهش تولید باید در سفره مردم بنشیند» که بخشی از آن با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام محقق می‌شود، زیرا با تکمیل هر پروژه، اشتغال پایدار ایجاد شده و درآمد آن بر سر سفره کارگران می‌آید. 

به گزارش معدن نامه از شاتا، حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: جهش تولید به فرمان رهبر معظم انقلاب یک تکلیف عمومی برای همه دستگاه‌های دولتی، نهادها و آحاد مردم است و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی بخش صنعت، معدن و تجارت، نقش پررنگ‌تر و مسئولیت سنگین‌تری در این راستا دارد.

تصمیمات جدید در مجتمع ساماركو به دلیل تقاضای بالای چین

شرکت معدنی Vale در برزیل در ماه جاری پیشنهادی را برای توسعه بیشتر مجتمع معدنی Northern System خود به هیئت مدیره ارسال کرد و این شرکت انتظار دارد عملیات را در ماه دسامبر در مجتمع Samarco آغاز کند.

مدیرانی که در پی انتشار نتایج سه ماهه دوم این شرکت، با تحلیلگران گفتگو داشتند، جریان نقدینگی بالا در نیمه دوم سال و افزایش تدریجی تعداد عملیات ها را طی چند ماه آینده پیش بینی می کنند.

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور

 پژوهشگران جهاد دانشگاهی با عرضه دستگاه آنلاین اندازه گیری دانه بندی به معادن بزرگ، کشور را از نمونه های خارجی این دستگاه بی نیاز کردند.

محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی واحد تربیت مدرس، در یک طرح پژوهشی دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی را طراحی و به صنعت عرضه کردند.

فریپورت مک‌موران آماده جهش پس از یک دوره رکود

به گزارش معدن نامه؛  بهای هر سهم این شرکت در هفته گذشته با افتی حدوداً 1.3 درصدی به 13.44 دلار تنزل یافت. درآمد خالص قابل توزیع بین سهامداران در فصل دوم منتهی به 30 ژوئن، در مقایسه با زیان 72 میلیون دلاری، یا 5 سنت برای هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، به 53 میلیون دلار، یا 3 سنت برای هر سهم افزایش یافت.

دستیابی به بهترین بازده بازار سرمایه در هلدینگ آتیه‌اندیشان در سال 99

«عبدالله شیرمحمدپور»، با اشاره به این‌که با حمایت‌های دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران هلدینگ سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس در سال 98 عملکرد بسیار مثبتی را از خود بر جای گذاشت، گفت: برای سال 99 اقداماتی را در نظر گرفته‌ایم که بر چند محور اصلی متمرکز است. یکی از این برنامه‌ها کسب بازده بالاتر از شاخص در بخش فعال پرتفوی بود که از طریق خرید و فروش فعالانه سهام در بازار سرمایه مورد پیگیری قرار گرفت و با گزینش مبتنی بر تحلیل سهام شرکت‌های مختلف در صنایع پیشروی بازار سرمایه دنبال شد.

رشد ۱۱درصدی تولید آهن اسفنجی و ۸درصدی تولید فولاد خام شرکت های بزرگ طی چهار ماه ۹۹

میزان تولید محصولات زنجیره فولاد شرکت های بزرگ طی چهار ماه ابتدای امسال افزایش یافت. طی این مدت تولید کنسانتره، گندله،‌آهن اسفنجی و فولاد خام به ترتیب با یک،‌دو، 11 و 8درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، تولید کنسانتره و گندله به ترتیب از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه به بیش از 16 میلیون و 14.7 میلیون تن رسید. از سوی دیگر میزان تولید آهن اسفنجی و فولاد خام نیز از 10.5 میلیون و 7.4 میلیون تن عبور کرد.

یادداشت مدیرعامل فولاد مبارکه به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک

به گزارش معدن نامه به نقل از فولاد مبارکه اصفهان؛  21 مردادماه سال 1399 در تقویم رسمی کشور روز حمایت از صنایع کوچک نام نهاده شده است؛ صنایعی که نقش آن‌ها در رونق اقتصادی و جهش تولید اگر بیشتر از صنایع بزرگ نباشد، به‌طور قطع کمتر نیست.

دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی رضایت‌مندی و  رسیدگی به شکایت مشتریان

به گزارش معدن نامه؛ محمدحسین قورچانی مدیرعامل شرکت فلزتدارک فولاد مبارکۀ اصفهان ضمن تأیید این خبر گفت: فرایند ممیزی در تاریخ چهاردهم مردادماه سال جاری با رعایت کلیۀ پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری تمامی واحدها اذعان داشت: دریافت این دو گواهینامه گام مهمی در جهت حرکت این شرکت به‌سوی مشتری‌مداری در عرصه‌های بازرگانی و تجاری است و امکان رسیدگی به بازخوردهای مربوطه را به‌صورت مطلوب فراهم می‌سازد.

استقبال وزارت ورزش از سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه در احداث دهکدۀ المپیک

به گزارش معدن نامه ؛ در این دیدار مهندس عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، ضمن تبریک انتصاب سید محمد طباطبایی به‌عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان به‌منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود این آمادگی را دارد تا برای احداث دهکدۀ المپیک در حاشیۀ ورزشگاه نقش‌جهان اقدام کند؛ چراکه اساسا این رویکرد را در راستای غنی‌سازی ساختار ورزش استان و کشور و خدمت به جوانان به‌عنوان باارزش‌ترین سرمایۀ کشور می‌داند.

رشد ۵۸ درصدی حجم معاملات صنعتی و معدنی بورس کالا

در هفته منتهی به ۱۶ مرداد ماه، ۵۷۲ هزار و ۷۶۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۹ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می توان به رشد ۵۸ درصدی حجم معاملات نسبت به هفته ماقبل در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۶۴ هزار و ۱۲۵ تن انواع کالا به ارزش ۲۹ هزار و ۳۱۵ میلیارد ریال معامله شد.

استمرار تولید در فولاد مبارکه در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا مایۀ افتخار است

به گزارش معدن نامه ؛ فرماندار شهرستان لنجان  ضمن ابراز خرسندی از حضور در فولاد مبارکه گفت: بسیار خرسندم از اینکه امروز  فرصتی دست داد تا از نزدیک به کارکنان عزیز و جهادگر این شرکت معظم خدا قوت بگوییم.

آرامش در بازار فولاد با تصمیمات جدید وزارت صمت

سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به تصمیمات جدید وزارت صمت در حوزه تنظیم بازار فولاد گفت: با حضور دکتر مدرس خیابانی در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت، خوشبختانه تنظیم بازار فولاد از شخص محوری قبلی خارج شده و بر اساس جلسات کارشناسی تصمیم گیری می شود.

اجرای موفقیت‌آمیز پروژۀ پوشش‌دهی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم

به گزارش معدن نامه ؛ رئیس تعمیرگاه ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه با اعلام این خبر و با تأکید بر اینکه نتایج اجرای این پروژه در حد استانداردهای جهانی است گفت: این دستاورد سالیانه از خروج مبالغ بسیار زیادی ارز
از کشور جلوگیری می‌کند.

اولتیماتوم ستاد تنظیم بازار به تولیدکنندگان فولاد

به گزارش معدن نامه؛ دبیر ستاد تنظیم بازار با تاکید بر ضرورت رعایت کف عرضه افزود: هر گونه عدم رعایت کف عرضه در مورد کالاهایی چون شمش، اسلب، میلگرد، ورق و تیرآهن از سوی کمیته ویژه تعیین شده برای پایش عمکلرد تولیدکنندگان فولاد، مورد رصد قرار می گیرد و عدم رعایت آن تخلف محسوب می شود.

وی گفت: تیم ویژه ای در ستاد تنظیم بازار با مسئولیت رصد روزانه عملکرد واحدهای وفولادی تشکیل شده است و این تیم گزارشی درباره وضعیت عملکرد به صورت هفتگی ارائه می کند .

با نگاه حمایتی و تسریع در تولید 10 میلیون تن فولاد زمین مازاد صبا فولاد را برای اجرای این طرح لحاظ می کنیم

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس، حسن خلج طهرانی با بیان اینکه  در برنامه  چارچوب سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ مبنی بر دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد پیش بینی شده  است اظهار داشت  منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در این برنامه تأمین زیرساخت‌ها را عهده‌دار شده  و دستور دولت در منطقه را اجرایی خواهد کرد و زیرساخت‌های موردنیاز آب، برق و گاز و زمین که هر یک به نحوی توسط این مجموعه در حال آماده‌سازی برای محقق ساختن این هدف است  مهیا می کند 

افزایش دو برابری صادرات شرکت مس نسبت به سال گذشته

به گزارش معدن نامه به نقل ازمس‌پرس مدیرعامل شرکت مس  همچنین با اشاره به میزان فروش شرکت مس در چهارماهه نخست امسال افزود: شرکت مس در طول این مدت 9150 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد رشد داشته و گزارش آن در کدال هم موجود است. این میزان فروش نشان می‌دهد شرکت مسیر خود را به درستی طی می‌کند و خوشبختانه اکنون دغدغه‌ای از نظر فروش نداریم.

تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان برای جهش تولید با تمام توان همت می‌کنند

نماینده نطنز و قمصر در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما ضمن قدردانی از تلاش مسئولین وکارگران ذوب آهن اصفهان جهت تحقق جهش تولید گفت :  گزارش های مربوط به این شرکت نشان دهنده توسعه و پیشرفت ذوب آهن اصفهان است و امیدواریم با توجه به بهبود شرایط این شرکت در تامین مواد اولیه که با حمایت وزارتخانه های صمت و رفاه صورت گرفته است ، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این مجتمع عظیم صنعتی باشیم .
ذوب آهن اصفهان قلب تپنده صنعت کشوراست

قطع دست دلالان از بازار کنسانتره و گندله و کنترل بازار زنجیره فولاد

به گزارش معدن نامه , سهمیه‌بندی مواد اولیه برای واحدهای فولادسازی کشور پس از 5ماه از اجرا همچنان نتوانسته کسری مواد اولیه فولادسازان را برطرف کند. این سهمیه بندی که به معادن و شرکت‌های فولادساز ابلاغ شده، باید برای کنترل و نظارت اجرا مد نظر قرار گرفته شود.

در واقع این سهمیه بندی که بر اساس آمار کل تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش تهیه و توزیع آن نیز با یک نسبت مساوی برنامه‌ریزی انجام شده، با این وجود ایرادهایی بر آن وارد است؛ از جمله اینکه در جداول طراحی شده برای تقسیم مواد اولیه برای فولادسازان، میزان سهمیه در نظر گرفته شده کمتر از نیاز واقعی شرکت‌هاست.

با تجمیع درخواست های صنایع کوچک امکان خرید اسلب و تولید ورق فولاد روان تر خواهد شد

 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت، روز چهارشنبه 15 مرداد 99 جلسه کارگروه تخصصی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان با حضور رئیس اتاق بازرگانی، نماینده سازمان صمت، نماینده استانداری، روسای شهرک های صنعتی استان، رئیس انجمن صنایع همگن فلزی خوزستان، رئیس کمیسیون صنعت اتاق اهواز، برخی مدیران صنایع مصرف کننده استان و شرکت فولاد اکسین در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز برگزار شد.

 

اصحاب رسانه، همراهان توسعه پایدار

 

اصحاب رسانه، همراهان توسعه پایدار

به گزارش «مس پرس» متن کامل این پیام به شرح زیر است:

دیدار صمیمانه مدیرعامل و مشاور مدیرعامل شرکت مس با تیم فوتبال مس رفسنجان و مس کرمان

به گزارش «مس‌پرس» در دیدار با تیم فوتبال مس رفسنجان که در محل ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان انجام شد «حسین احمدی» مدیر مجتمع مس سرچشمه، «مجید زیندینی»، سرپرست باشگاه فرهنگی- ورزشی صنعت مس رفسنجان و اعضای هیئت مدیره این باشگاه نیز حضور داشتند. براساس این گزارش در دیدار با مربیان، بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال مس کرمان نیز که در زمین تمرین باشگاه شهدای صنعت مس کرمان انجام گرفت «محمود محمودی‌نیا»، مدیرعامل باشگاه مس کرمان و «میثم پاریزی»،‌ مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، مدیرعامل و مشاور مدیرعامل شرکت مس را همراهی می‌کردند.

بمناسبت روز خبرنگار: تحول در دنیای روزنامه نگاری

روزنامه نگاری ، انتشار اطلاعات به مردم است و به همه افراد این امکان را می دهد تا از وقایع در همه مناطق جهان آگاه شوند. این حرفه از  روزنامه ها مکتوب آغاز شد، اما اکنون به روزنامه نگاری آنلاین، وبلاک نویسی و کانالهای مجازی تسری پیدا کرده است . انتشار اخبار در رسانه های اجتماعی باعث شده است که اطلاعات غیر واقعی با اخبار واقعی ترکیب و در نتیجه تفکیک  حقایق با خبرهای کاذب سخت و دشوار شود . اکنون بیش از آنچه که تصور کنیم یک پست در فضای مجازی به سرعت در سراسر جامعه گسترش می یابد.

فعالان رسانه، پیام آوران "امید و توسعه"

به گزارش معدن نامه؛در پیام خداداد غریب پور آمده است:

هفدهم مرداد فرصتی برای قدردانی از راویان رویدادها است. قشری که به طور حتم در به ثمر رسیدن اهداف کشور تاثیرگذار بوده و متعهدانه بار سنگین آگاهی رسانی را به دوش می کشند.
در شرایطی که کشور بی سابقه ترین دوران تحریم های ظالمانه را به سر می برد و تبعات بحران کرونا، حوزه های اجتماعی و اقتصادی کشور را در بر گرفته است؛ جامعه شریف رسانه به عنوان پل ارتباطی دولت و مردم، می توانند با انعکاس اقدامات توسعه ای، پیام آور امید و توسعه در قالب "اخبار خوش" بین آحاد مردم به ویژه در مناطق محروم باشند.

اقتصاد زنده جوامع، حاصل رسانه پویا

به گزارش معدن نامه ؛ باید پذیرفت اگر نبود اطلاع رسانی درست و به موقع، هیچ گاه شاهد پاسخگویی مسئولان نبودیم. گزاف نگفته ایم اگر هزینه‌دار شدن تخلفات و اعمال ضد قانون را از کارکرد خوب رسانه ها بدانیم.

امروز رسانه با توسعه فضای دیجیتال و تنوع وسایل ارتباطی، شکل جدید و جدی‌تری نیز به خود گرفته و به نوعی، هر فرد خود خبرنگار و یک رسانه محسوب می‌شود.

تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری

به گزارش خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه سال جاری با حضور 68.23 درصد سهامداران در محل برگزاری همایش های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می توانستند به صورت آنلاین و با واردنمودن کدبورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را به صورت زنده مشاهده نمایند.

تقدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از فعالیت‌های بهداشتی فولاد خوزستان

به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی، در دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با مدیرعامل فولاد خوزستان که امروز ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹ در دفتر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، دکتر فرهاد ابول‌ نژادیان از فعالیت‌ های شرکت فولاد خوزستان در مبارزه با ویروس کرونا، تقدیر کرد.

با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم ها را بی اثر می‌ کنیم

علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام به تنهایی می‌توانست، یک کشور را نابود کند. اما اراده و عزم راسخ غیورمردان ایران اسلامی در کنار رهبری جسورانه‌ی امام امت (ره) و بعد از ایشان، جانشین خلف‌شان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مانند کوهی استوار علاوه بر حفظ ثبات و تمامیت ارضی ایران اسلامی، شکوفایی و رشد اقتصادی را برای کشور به ارمغان آوردند. 

 

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از خدمات رسانی فولاد خوزستان به مناطق محروم

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، در این دیدار مدیرعامل فولاد خوزستان  گزارشی از تولید شرکت، تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت های داخلی استان و کشور‌ و خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان ارائه نمود.

محمدی با بیان‌ این جمله که فولاد خوزستان در همه حال آمادگی خدمت‌ رسانی به جامعه را دارد، افزود: ساخت مرکز فنی‌ و‌حرفه‌ای در منطقه قلعه چنعان،‌ احداث واحدهای مسکونی، ترمیم و ساخت مدارس، جاده‌ سازی و کمک به سیل‌ زدگان، توزیع بسته های بهداشتی و ارزاق و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی از جمله مهم‌ ترین فعالیت‌های انجام شده در مناطق محروم است.

فولاد خوزستان قطب پایدار اقتصاد کشور است

به گزارش روابط عمومی، جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز در نشست با علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: شرکت فولاد خوزستان در تولید پایدار و افزایش بهره وری عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.

فرماندار اهواز در ادامه افزود: شرکت فولاد خوزستان در حمایت از صنایع کوچک و تولید کنندگان بومی در سطح کشور و استان، جایگاه مطمئنی در پشتوانه اقتصادی دارد.

جمال عالمی نیسی ادامه داد: تهیه هر چه بیشتر مواد اولیه تولید شمش و اسلب می تواند بهره وری این شرکت را بیشتر افزایش دهد.

افتتاح پروژه های ورزشی و تفریحی در مجموعه دویست دستگاه فولاد خوزستان

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، افتتاح طرح های یادشده، امروز ۱۵ مردادماه ۹۹ در مجموعه دویست دستگاه فولاد خوزستان انجام شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار روابط ‍‌عمومی، این جلسه امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، نماینده سازمان خصوصی‌سازی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و دارندگان ۷۶/۲۴ درصد از کل سهام شرکت با توجه به رعایت شیوه‌نامه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت زنده برای سهامداران در سایت آپارات بخش شد.

بر پایه این گزارش، در ابتدای جلسه مهران عباس‌ زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی گزارشی از عملکرد شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۳۹۸ ارائه کرد. 

پیام مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش معدن نامه؛  بدیهی است بخش وسیع و متنوع صنعت و معدن کشور نیز از این الزام مستثنی نبوده، به عنوان پیشران توسعه کشور همواره در مواجهه با شرایط گذار و مخاطرات کنونی، علی الخصوص تکانه های اقتصادی و توقعات چند سویه، بیش از هر زمان دیگری نیازمند حضور پرشور، مدبرانه، صادقانه و حتی انتقادی رسانه ها و خبرنگاران صدیق بوده و خواهد بود.

«فولاد خراسان» با فاصله در جایگاه نخست رشد سوددهی فولادسازان کشور قرار گرفت/جهش بالای حاشیه سود فولاد خراسان در 3 ماهه اول سال 1399

به گزارش معدن نامه؛ دکتر غفوری روز دوشنبه 13 مرداد ماه 1399 در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: رشد مثبت حاشیه سود سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رقم 151درصد را نشان می دهد که عملکرد متمایزی از مجتمع فولاد خراسان را به نمایش گذاشته است.

به گفته مدیرعامل فولاد خراسان، این شرکت در حالی در جایگاه نخست رشد سوددهی قرار گرفته، که اطلاعات پایش شده در مراجع رسمی و تخصصی نظیر سازمان بورس نشان می دهد که «فولاد خراسان» تنها شرکت فولادساز است که توانسته نسبت به سه ماه نخست سال قبل، چنین رشدی را به ثبت برساند.

فولاد اکسین خوزستان به رشد و تداوم زنجیره تولید صنعتی خوزستان پایبند است

به گزارش معدن نامه؛ دکتر یارعلی زاده نایب رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به مصاحبه عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فلزی همگن استان خوزستان در مورد نیاز این انجمن به محصولات فولاد اکسین گفت:
علیرغم اینکه تاکنون از طرف این انجمن و یا انجمن های صنفی مشابه استان تقاضایی جهت عقد تفاهم نامه تامین ورق به ما ارسال نشده ولی ما آمادگی داریم که در راستای تولید و اشتغال استان و با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت وتحت نظر استانداری خوزستان با عقد تفاهم نامه های مربوطه ورق های مورد نیاز این صنایع را تامین کنیم تا زنجیره محصولات با ارزش افزوده بالاتر در خوزستان تکمیل شود.

رونمایی از دو طرح بزرگ واحد آزمایشگاهی اپال پارسیان همزمان با دهه امامت و ولایت

به گزارش معدن نامه؛ صبح روز سه شنبه 14 مردادماه و باحضور مهندس سلطانی مدیرعامل مجتمع و مدیران داخلی شرکت از دو طرح رونمایی گردید.

گفتنی است این دوطرح که صدرصد تولید داخل و  به همت آزمایشگاه اپال و با همکاری شرکت های دانش بنیان ،بومی سازی شده است عبارتنداز:

۱-طرح بومی سازی تجهیزات   پایلوت گندله سازی که برای اولین بار در ایران ساخته شده امروز به مرحله بهره برداری رسید.

۲-بومی سازی نمونه گیر اتوماتیک که در کارخانه گندله سازی مستقر ودر اختیار همکاران بهره بردار قرار گرفت.

فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک تر شد/ ترخیص و حمل فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک

به گزارش معدن نامه؛ فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد.

اکبر چراغیان با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس تصمیمات کمیته راه اندازی واحد احیاء مستقیم قائنات، با تلاش های شبانه روزی و با مرتفع کردن مشکلات اداری و گمرکی صبح دیروز فن های سانتریفیوژها از گمرک ترخیص و به مقصد قائنات بارگیری شد.

خبرنگاران؛ دیده‌بانان جهش تولید

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، این قشر از جامعه را دیده بانان جهش تولید خواند.

متن پیام مدیرعامل ذوب آهن به ذیل می باشد:

۱۷مرداد، روز ارج نهادن به تلاشگران عرصه رسانه است که با آگاهی و قلم خود، همچون چشم و گوش جامعه عمل می کنند و مردم سالاری را تضمین می نمایند. اصحاب رسانه با نقدهای سازنده و شفاف سازی، نه تنها مسئولیت خطیر آگاهی بخشی به افکار عمومی را به عنوان رسالت خویش انجام می دهند، بلکه یاری رسان و مددکار بخش اقتصاد و صنعت جامعه در بهبود شرایط مدیریتی هستند.

اختصاص ۷۰ درصدی تولید فولاد خوزستان به گروه ملی فولاد/ معیار ما مصوبات ستاد تنظیم بازار است

به گزارش معدن نامه؛ علی محمدی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، فولاد خوزستان باید ماهانه بخش اعظمی از سهمیه عرضه خود در بورس را به گروه ملی فولاد اختصاص دهد. مطابق این تصمیم، فولاد خوزستان باید ماهانه حدود 60 هزار تن شمش به گروه ملی تحویل دهد و از سهمیه شرکت برای عرضه در بورس کسر شود، لذا میزانی که برای ما در نظر گرفته شده سهمی معادل 70 درصد سهمیه عرضه فولاد خوزستان در بورس کالا است.

مجتمع سنگ آهن سنگان جزو ۵ معین برتر خراسان رضوی

مجتمع  سنگ آهن سنگان در نشست هم اندیشی معین های اقتصاد مقاومتی و مسئولیت اجتماعی استان خراسان رضوی، به عنوان یکی از 5 مجموعه اقتصادی برتر این استان معرفی شد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، تاکنون از بین 229 معین اقتصادی تعیین شده در سطح استان خراسان رضوی و از مجموع 28 شهرستان این استان، چهار شهرستان عملکرد ضعیف، شش شهرستان عملکرد متوسط، هشت شهرستان عملکرد قابل قبول و 10 شهرستان عملکرد مطلوب داشته اند.

معین شهرستان رشتخوار (مجتمع  سنگ آهن سنگان) جزو معین های برتر استان خراسان رضوی محسوب می شود. 

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک با حضور دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس با هدف بررسی عملکرد تولیدی در چهارماهه نخست امسال برگزار شد.

به گزارش معدن نامه جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک با حضور دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، «حیدر ضیغمی»، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی، «حسین احمدی»، مدیر مجتمع مس سرچشمه و «حسین ابراهیمی‌‌نسب»، مدیر مجتمع مس شهربابک و جمعی از  معاونان، مدیران و مجریان طرح‌های توسعه با هدف بررسی عملکرد تولیدی این مجتمع‌ها در سال جهش تولید برگزار شد.

تشکل‌ها وظیفه دارند قطار تولیدکنندگان را به ریل اصلی بازگردانند

کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران

شرکت مس عامل ایجاد اعتمادبه‌نفس و غرور جوانان شده است

به گزارش معدن نامه به ازنقل از روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان، متن پیام استاندار کرمان به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سیاست جدید در پکن معدنکاران استرالیا را در معرض خطر قرار داد

تصمیم چین برای ساخت یک ترمینال حمل سنگ جدید (VLOC) توسط برخی از تحلیلگران به عنوان بخشی از یک بازی ژئوپلیتیک بزرگتر برای کاهش وابستگی این کشور به استرالیا برای واردات سنگ آهن تعبیر می شود.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی پکن (NDRC) اجازه ساخت چهار ترمینال جدید VLOC را در Rizhao، Yantai و Lanshan در استان Shandong و Sanduao در استان Fujian در کنار هفت پایانه VLOC موجود داده است.

۱۱ رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید

به گزارش معدن نامه، کسری غفوری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران نیشابور افزود: سال گذشته مجتمع‌های فولادی کشور موفق شدند ۱۰.۱ میلیارد دلار ارزآوری داشته باشند که در سال جاری تلاش داریم این میزان به ۱۰.۶ میلیارد دلار برسد.

وی ادامه داد: تغییر حاشیه سود مجتمع فولاد خراسان در بورس طی فصل بهار ۹۹ نسبت به زمستان ۹۸ به میزان ۱۵۱ درصد بود در حالیکه این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب ۶۶، ۳۲، ۳۹، ۱۱۳ و ۴۳ درصد بوده است.

شرکت سرمایه گذاری صندوق فولاد وارد بورس می شود

به گزارش معدن نامه ؛ دکتر مسرور در این جلسه با بیان اینکه افزایش بازده دارایی های صندوق فولاد یکی از مهم ترین برنامه های صندوق است تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری صندوق فولاد در ماه های آینده وارد بازار سرمایه خواهد شد و در واقع این شرکت قرار است شرکت های تابعه را وارد بورس نماید.

مسرور گفت: با توجه به بررسی های جامعی که در شورای سرمایه گذاری صندوق فولاد انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که ورود هوشمندانه به بازار سرمایه، مناسب ترین رویکرد در راستای افزایش بازده دارایی های صندوق است.

گفتنی است دراین جلسه، تحلیلی در خصوص وضعیت کنونی بورس و چشم انداز آتی آن ارائه شد.

پروژه انتقال آب خلیج فارس انقلابی در مسیر صنعت است

به گزارش معدن نامه؛  محمدکاظم چقازردی؛ مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک سپه در این دیدار ضمن اشاره به پروژه‌های معدنی و جلوگیری از هرز رفتن منابع گفت: هرچند بحث اجرای پروژه‌های جدید مهم است اما در حال حاضر مهم‌ترین مسئله مدیریت پروژه‌های موجود است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به منافع بلندمدت گفت: با شناختی که از شرکت گل‌گهر داریم باید برای افزایش بیشتر درآمد ارزی شرکت برنامه‌ریزی کنید زیرا درآمد ارزی در شرایط فعلی تاثیر بسزایی در اجرای طرح‌های شرکت دارد.

ایمیدرو و انجمن مهندسی معدن تفاهمنامه همکاری امضا کردند

ایمیدرو و انجمن نظام مهندسی معدن،  تفاهمنامه همکاری در سه حوزه امضا کردند. این سند بین غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و احمد رضا صیادی رییس انجمن امضا و مبادله شد. 

مجتمع فولاد خراسان امسال ۱۵۱ درصد تغییر حاشیه سود داشته است

کسری غفوری مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: در ۹ ماه گذشته ۱۱ رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید، پارسال مجتمع های فولادی کشور موفق شدند ۱۰.۱ میلیارد دلار ارزآوری داشته باشند که امسال تلاش داریم این میزان به ۱۰.۶ میلیارد دلار برسد.

او افزود: تغییر حاشیه سود مجتمع فولاد خراسان در بورس در فصل بهار ۹۹ نسبت به زمستان ۹۸ به میزان ۱۵۱ درصد بود در حالیکه این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب ۶۶، ۳۲، ۳۹، ۱۱۳ و ۴۳ درصد بوده است.

وسعت عملیات اکتشاف از 688هزار کیلومتر مربع عبور کرد / شروع بیش از نیمی از فعالیت های اکتشافی از دو سال گذشته

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، علی اصغرزاده با بیان اینکه از نیمه سال 97 شاهد اوج گیری فعالیت های اکتشافی شدیم، تصریح کرد: طی سال های 1397 تا 1399 حدود 380 هزارکیلومتر مربع عملیات اکتشافی در پهنه ها صورت گرفته که بالغ بر 1500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش انجام شده است.

اصغرزاده تاکید کرد: افزون بر 600 میلیارد ریال از سال 92تاکنون در حوزه اکتشاف سرمایه گذایر شده است.

کاهش واردات سنگ آهن ژاپن در ماه ژوئن

واردات سنگ آهن ژاپن در ماه ژوئن به دلیل کاهش تولید فولاد داخلی بر اثر بیماری همه گیر کویید-۱۹ کاهش یافت. براساس داده های اولیه وزارت دارایی که روز گذشته منتشر شد، ژاپن در ماه ژوئن ۶.۱ میلیون تن سنگ آهن وارد کرد که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته است. ارزش واردات با کاهش ۲۹ درصدی به ۶۰ میلیارد ین(۵۶۱ میلیون دلار) رسید.

واردات ماه گذشته نیز ۱۰ درصد در ماه می کاهش یافته است. این میزان در کل ژانویه تا ژوئن به ۵۰ میلیون تن رسید که افت ۱۵ درصدی در سال را نشان میدهد. ارزش کل واردات سنگ آهن ژانویه و ژوئن ژاپن ۵۱۴ میلیارد ین بود که نسبت به سال گذشته ۴٪ کاهش داشته است.

٣٠ هزار کیلومتر مربع اکتشاف در 4ماه نخست 99 با رشد 15 درصد

عملکرد این سازمان طی  4 ماهه نخست سال 99 به صورت تجمعی با دوره مشابه در سال 98 مقایسه شد.
بر اساس این گزارش، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در حوزه اکتشاف ذخایر معدنی کشور شامل شناسایی، پیجویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی، 110هزار کیلومتر مربع را به عنوان هدف کمی سال 98 مدنظر داشته که تا تیر 98 بالغ بر 26هزار کیلومتر مربع از این مقدار را به نتیجه رسانده  و سال 99 نیز 115هزار کیلومتر را در دستورکارداشته که تا پایان تیرماه 30هزار کیلومتر مربع به نتیجه رسانده که در این بخش 15 درصد رشد مشاهده می‌شود.

برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار ۲ معدن

به گزارش معدن نامه؛ مریم صفوی با اعلام این مطلب گفت: مراحل اولیه بررسی طرح فرآوری معدن سرب و روی کوه قلعه کوهبنان کرمان با توجه به موقعیت منطقه و قرار گرفتن آن در نزدیکی معدن سرب و روی گِوَر در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به حجم ذخایر این معادن (۱۲۰ هزار تن معدن کوه قلعه و احتمال افزایش تا ۳۰۰ هزار تن در صورت تکمیل شدن اکتشافات و ۲۰۰ هزار تن معدن گور)، پس از تدوین طرح توجیهی، احداث یک واحد فرآوری به ظرفیت تولید سالانه ۳ هزار تن از سوی سرمایه گذار طرح پیشنهاد شده است.

آهن و فولاد غدیر ایرانیان پیشرو در صنعت پیشگام در ایفای خدمات اجتماعی

به گزارش معدن نامه؛ «محمدفتاحی»، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اردکان در دیدار با مدیر کارخانه احیا مستقیم آهن و فولاد غدیر ایرانیان در جریان آخرین روند پروژه افزایش ظرفیت و توقف سالیانه این شرکت قرار گرفت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای این کارخانه از ثمرات کارآفرینی و ایفای وظایف اجتماعی فولاد غدیر ایرانیان به نیکی یاد کرد و افزود: این شرکت صنعتی در ایجاد بستر و رونق تولید و همچنین توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، از واحدهای ارزشمند و پیشرو استان یزد در صنعت فولاد کشور به شمار می رود.

بزرگ‌ترین شرکت فولادی بخش خصوصی، وارد بورس می‌شود

به گزارش معدن نامه؛ بابک علیزاد شهیر، مدیرعامل هلدینگ مجتمع فولاد صنعت بناب ، گفت: مجتمع فولاد صنعت بناب به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت فولادی بخش خصوصی کشور با ظرفیت ذوب ۶۰۰ هزار تنی در سال و ظرفیت نورد بیش از دو میلیون تنی در سال، با اصلاح ساختار مالی، برنامه‌ریزی برای ورود به بورس را آغاز کرده و ابتدا شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ در بورس پذیرش می‌شوند و سپس نماد خود هلدینگ نیز در سال ۱۴۰۰ در بازار سرمایه درج نماد خواهد شد.  همچنین برنامه داریم، کارکنان را در سود شریک کنیم.

فولاد خراسان و بهره برداری از پروژه ای جدید

به گزارش معدن نامه؛ شرکت فولاد خراسان از بهره برداری از پروژه تغییر کاربری واگن برگردان از تخلیه گندله به تخلیه کنسانتره و نوار انتقال با هدف کاهش ضایعات کنسانتره، کاهش زمان تخلیه کنسانتره و افزایش ظرفیت تولید واحد خبر داد./معدن و فولاد

با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم ها را بی اثر می‌ کنیم

به گزارش معدن نامه؛علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام به تنهایی می‌توانست، یک کشور را نابود کند. اما اراده و عزم راسخ غیورمردان ایران اسلامی در کنار رهبری جسورانه‌ی امام امت (ره) و بعد از ایشان، جانشین خلف‌شان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مانند کوهی استوار علاوه بر حفظ ثبات و تمامیت ارضی ایران اسلامی، شکوفایی و رشد اقتصادی را برای کشور به ارمغان آوردند. 

درخواست فولاد سازان برای رفع مشکل تامین فروسیلیس

 به گزارش معدن نامه ؛ در پاسخ به این سوال باید گفت که فولادسازان بزرگ کشور همچون فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خراسان و ذوب آهن اصفهان به عنوان تولیدکنندگان بزرگ محصولات فولادی در کشور در ماه گذشته طی نامه ای به معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت از کمبود این ماده معدنی خبر داده و اعلام کرده اند که با ادامه این شرایط، تولید برای فولادسازان با مشکل روبرو خواهد شد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای اسماعیلی، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

جیانگشی‌کاپر سهام خود را در فرست‌کوانتوم می‌فروشد

به گزارش معدن نامه ؛ «جکی پرزیبیلووسکی»، تحلیلگر شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی مونترئال در یادداشتی درباره این اتفاق نوشت که این تصمیم غافلگیرکننده نبود.

این تحلیلگر در ادامه یادآور شد: «ما از اواخر سال گذشته شاهد بودیم که جیانگشی و فرست‌کوانتوم مینرالز رابطه تیره‌ای با هم داشتند.» او یادآور شد: «در اعلام نتایج فصل نخست 2020، تریستان پاسکال، مدیر استراتژی گروه فرست‌کوانتوم، در زمینه مذاکرات بین دو شرکت، جیانگشی را با الفاظ توهین‌آمیز خطاب کرد، که نشان می‌داد روابط‌شان بهتر نشده است.»

ابلاغ قیمت دستوری در بازار فولاد سبب بازگشت امضاهای طلایی و افزایش نرخ می شود

به گزارش معدن نامه ، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهور خواستار  عدم اجرای بخشنامه قیمت گذاری فولاد به صورت دستوری  شد.
متن این نامه به شرح زیر است:
 جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام

رشد 33 درصدی فروش شرکت مس تا پایان تیرماه 99

به گزارش معدن نامه؛  مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر افزود: در دوره یک‌ماهه منتهی به 31 تیرماه سال جاری شرکت مس بیش از 27 هزار و 442 میلیارد ریال فروش داشته است. 

دکتر سعدمحمدی در ادامه با بیان این‌که فروش کاتد در چهارماهه نخست سال 99 رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: ارزش مجموع فروش کاتد در این بازه زمانی به بیش از 83 هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است. 

به گفته مدیرعامل شرکت مس ارزش مجموع فروش کاتد سال 98 از ابتدای سال تا تاریخ 98/4/31 بالغ بر 41 هزار و 448 میلیارد ریال بوده است. 

‏مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار عنوان کرد: دیده بانان جامعه، تصویرگران زندگی‏

به گزارش معدن نامه ؛ 17 مرداد هــــر ســـال بهانــه‌ای برای به خاطر آوردن و بالاتر از آن بهتر فهمیدن سختی‌های یک شغل است. بهانه‌ای برای این‌که به یاد بیاوریم در کنار ما افرادی هستند که قید زندگی بهتر و آیندۀ شغلی روشن‌تر و بودن در کنار خانواده و ده‌ها موهبت دیگر را به خاطر شغل و حرفۀ خود می‌زنند.

نقدهای سازنده اصحاب رسانه زمینه ساز تعالی و ارتقاء بهره وری است

به گزارش معدن نامه؛ غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین درپیامی به مناسبت روز خبرنگار، گفت: بی شك رسانه ها یكی از مهمترین اركان تصمیم ساز در دنیای كنونی بوده و اصحاب رسانه نماد شفافیت و آگاهی در جامعه هستند و همگان باید در برابر آنان پاسخگوباشیم.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است؛

خبرنگاران محترم رسانه های گروهی کشور

سلام علیکم؛

وزارت صمت قدردان تلاش صادرکنندگان است

به گزارش معدن نامه ؛ حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با هیئت‌رئیسۀ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تقدیر از تلاش صادرکنندگان گفت: صادرکنندگان در شرایط حساس کنونی اقدام به صادرات و تأمین نیازهای ارزی کشور می‌کنند و این یک اقدام ستودنی است.
وی از تعیین سقف و در نظر گرفتن سابقه برای صادرات آن دسته از صاحبان کارت‌های بازرگانی خبر داد که برای اولین بار اقدام به انجام صادرات می‌نمایند.

بازدهی 125 درصدی سرمایه‌گذاری سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال

به گزارش معدن نامه؛ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 1399/04/03 معادل 17،338 میلیارد ریال با حجم معامله 13،719،000 است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه 9 و 13 را دارد.

سهم ۴۵ درصدی فولاد از صادرات معدن و صنایع معدنی

به گفته معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت، صنعت فولاد دارای قابلیت ارز آوری سالیانه چهار میلیارد دلاری است که این رقم سهم ۴۰ تا ۴۵ درصدی از مجموع صادرات بخش معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص می‌دهد.

میزان مصرف ظاهری تولیدات فولادی در سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۹ میلیون و ۲۷۲ هزار تن بود، اما این رقم با کاهش ۲۳.۵ درصدی در سال ۹۸ به ۱۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تن رسید صنعت فولاد دارای قابلیت ارز آوری سالیانه چهار میلیارد دلاری است که این رقم سهم ۴۰ تا ۴۵ درصدی از مجموع صادرات بخش معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص می دهد.

رشد ظرفیت ۹۴ درصدی   

صعود قیمت جهانی فولاد تحت فشار های چین

قیمت جهانی فولاد به دلیل رشد تقاضای بخش های ساخت و ساز، زیر ساخت، مکانیکی، فلزی، خودرو، و فشار ها از سوی چین در حال افزایش است. تقاضای داخلی فولاد در چین به دلیل پروژه های زیرساختی اعلام شده در طی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ افزایش یافته است.

در حقیقت، ۱۹ پروژه خطوط ریلی راه آهن شهری با پوشش ۴.۶۳۸ کیلومتر و ساخت ۱۳ پروژه فرودگاهی به ارزش ۱۴.۷۱ میلیارد دلار در کنار یکدیگر، تقاضای ۲۳.۸ میلیون تن فولاد را در این دوره ایجاد کردند.

برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار 2 معدن

مجری طرح های اکتشافی کرمان از برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار 2 معدن در شمال این استان خبر داد. 

به گزارش معدن نامه از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مریم صفوی با اعلام این مطلب گفت: مراحل اولیه بررسی طرح فرآوری معدن سرب و روی کوه قلعه کوهبنان کرمان با توجه به موقعیت منطقه و قرار گرفتن آن در نزدیکی معدن سرب و روی گِوَر در حال انجام است.

پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس به مناسبت صعود تیم مس رفسنجان به لیگ برتر

دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به مناسبت صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر پیامی را منتشر کرد.

 متن پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«خبر مسرت‌بخش پیروزی و صعود افتخارآفرین دلاورمردان تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر، موجبات شادی و سرور هوادارن این تیم و همچنین مردم شریف و جوانان برازنده دیار کریمان را فراهم کرد و نشان داد مسئولیت اجتماعی شرکت ملی صنایع مس ایران برای ارتقای امید و سرمایه اجتماعی در میان جوانان این مرزوبوم به بار نشسته است. 

غول تولید مس جهان در حال دست‌وپنجه نرم کردن با کرونا

به گزارش معدن نامه؛ شرکت دولتی کودلکو، مانند بسیاری از رقبایش در بخش خصوصی، در حال حاضر وسیعاً دست از توسعه پروژه‌هایش کشیده تا با کاهش کارکنانش به اداره معادن عملیاتی موجود بپردازد. با وجود این، برای این غول شیلیایی عواقب تأخیرها در ساخت پروژه‌های جدید بسیار وخیم‌تر خواهد بود.

پرداخت سود "فملی" از طریق سجام

طبق اطلاع کسب شده از بخش سهامداران شرکت ملی مس سود سهام این شرکت برای کسانی که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند، از طریق شماره حساب اعلامی در سجام واریز می‌شود.

با توجه به برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت ملی مس یکی از شرکت‌های بزرگ بورسی و توزیع ۲۵۰ ریال سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸، این سود در پرتفوی برخی سهامداران مشخص شده است.

امسال برای نخستین بار تولید فولاد خام ایران از مرز ۳۰ میلیون تن عبور می کند

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: صنعت فولاد ۲۰۰ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده است. غریب پور تاکید کرد: امسال برای نخستین بار تولید فولاد از ۳۰ میلیون تن عبور می کند.

یکی از مشکلات استان خوزستان نبود مواد اولیه کافی است

 عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن فلزی خوزستان یکی از مشکلات مهم صنایع استان را نبود مواد اولیه کافی عنوان کرد و گفت: به همین منظور از شرکت فولاد اکسین خواسته می‎ شود بخشی از تولید ورق‌های فولادی خود را تحت عنوان سهمیه داخلی به صنابع استان اختصاص دهد.

علیرضا طباطبایی یکشنبه با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر بین صنایع کوچک و بزرگ استان اظهارداشت: خوزستان به عنوان قطب دوم فولاد کشور محسوب می شود که به محلی مناسب برای صنایع بزرگ تبدیل شده و به همین امید نیز صنایع کوچک شروع به شکل گیری کرده اند.

تمام برنامه ها و طرح های توسعه هلدینگ ماهان مطابق با سیاست های گروه مالی گردشگری به پیش خواهد رفت

به گزارش معدن نامه؛ مراسم تودیع صادق جاهد خطیبی مدیرعامل سابق و معارفه ابراهیم صادقی مدیرعامل جدید شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، با حضور ابراهیم جهانگیری قائم مقام گروه مالی گردشگری برگزار شد.

مدیرعامل جدید شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان اعلام کرد: تمام برنامه ها و طرح های توسعه هلدینگ ماهان مطابق با سیاست های گروه مالی گردشگری به پیش خواهد رفت.

ابراهیم صادقی در این مراسم گفت: یکی از سیاست های این شرکت در سال جاری، پیشبرد برنامه های توسعه و تامین مالی 1000 میلیارد تومانی از طریق ابزارهای نوین مالی برای اجرای طرح ها خواهد بود.

سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است

به گزارش معدن نامه؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه 8 مرداد ماه در حاشیه بازدید از بخش های کوره بلند ، فولادسازی و کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان افزود : برای حل اساسی این مشکل ، لازم است برنامه ای جامع برای فولاد کشور که ذوب آهن بخش مهمی از آن است ، تدوین شود و سهم این کارخانه از مواد اولیه مشخص گردد به ویژه اینکه در این شرکت سرمایه گذاری خوبی برای تولید فولاد و محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل صورت گرفته است و نباید این سرمایه گذاری معطل ، تامین مواد اولیه شود .

رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله‌های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سال

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه؛ نادر جعفر یوسفی در گفت‌وگوی تفصیلی  با اشاره به اینکه شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 1342 به عنوان‌نخستین کارخانه نورد فولاد کشور به‌منظور تولید انواع میلگرد آجدار و نبشی در شهر اهواز تأسیس و در سال 46 راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1363 این مجموعه صنعتی به نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران نام‌گذاری شد و از ابتدای سال 75 براساس صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد خوزستان و تصویب مجامع عمومی فوق‌العاده شرکتهای ادغام‌شونده، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، مجمع فولاد اهواز و شرکت نورد کاویان تحت عنوان فولاد خوزستان متم

ایران متافوند 2020 با حضور مجتمع مس آذربایجان امروز افتتاح می‌شود

به گزارش معدن نامه؛ مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر افزود: با عنایت به نام‌گذاری امسال با عنوان سال «جهش تولید» ازسوی رهبر معظم انقلاب و براساس سیاست‌گذاری‌های دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درراستای استفاده از توان بومی برای تحقق جهش تولید در صنعت مس، حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های تخصصی به‌منظور شبکه‌سازی با سایر صنایع تولیدی کشور، ارائه دستاوردهای شرکت مس و متقابلا استفاده از تجربه سایر شرکت‌ها مورد توجه قرار گرفته است. 

همدلی و هم‌افزایی رمز موفقیت روابط‌عمومی‌هاست

به گزارش معدن نامه به نقل از «مس‌پرس»، «حیدر ضیغمی»، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی در مراسم انتخاب برگزیدگان این جشنواره با بیان این‌که همدلی و هم‌افزایی رمز موفقیت روابط‌عمومی‌هاست، گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران با رهنمودها و ارشادات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت در گروه روابط‌عمومی با چهار مجموعه روابط‌عمومی در مجتمع‌های سرچشمه، شهربابک و سونگون و همچنین ستاد تهران، با همدلی و هم‌افزایی در سال گذشته هم در حوزه روابط‌عمومی و هم در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی فعالیت‌های گسترده‌ای را به انجام رساند.

تمایل به سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن بیشتر شده است/ تعامل هر چه بیشتر دولت و مجلس برای گذار از شرایط موجود ضرورت دارد

نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن نقطه اتکاء و امیدی را در این شرایط جنگ اقتصادی به وجود آورده است.

روح الله عباسپور با بیان این مطلب، افزود: سرمایه گذاران اقدامات خوبی را در بخش صنعت و معدن انجام داده اند که باید با تسهیل شرایط کسب و کار، ورود سرمایه گذاران را تسهیل نماییم تا فرموده مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید بیش از پیش محقق شود.

آغاز عملیات اجرایی طرح فرآوری آهن در بوکان/ اشتغالزایی مستقیم برای200 نفر با سرمایه گذاری بیش از 20 میلیارد تومان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی از آغاز عملیات اجرایی طرح فرآوری آهن در بوکان با هدف جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی، ایجاد و بازگردانی ارزش افزوده حاصله از استخراج و فروش مواد معدنی به استان خبر داد.

غلامرضا بابایی گفت: این رویکرد در مناطق مستعد معدنی استان با اولویت بکارگیری نیروی کار ماهر و دارای دانش فنی معدن در بهره برداری از معادن و ایجاد اشتغال برای افراد بومی در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی می باشد.

بی‌اچ‌پی به دنبال استفاده از اپلیکیشن ردیاب کووید 19 در معدنکاری شیلی

به گزارش معدن نامه ؛  رسانه‌های محلی شیلی می‌گویند این بزرگ‌ترین شرکت معدنکاری جهان ایده اپلیکیشن ردیاب کووید 19 را به وزارت علوم و دیگر شرکت‌های معدنکاری فعال در این کشور واقع در امریکای جنوبی پیشنهاد داده است.

 ردیاب کووید 19 یک اپلیکیشن متحرک است که به ردیابی ویروس در افرادی که در تماس نزدیک با مبتلایان بوده‌اند، می‌پردازد. بی‌اچ‌پی گفته است از زمان استفاده از این اپلیکیشن در ماه مه، افرادی که در اسکوندیدا، سررو کلرادو و اسپنس در شیلی کار می‌کنند 6000 بار آن را دانلود کرده‌اند.

محصولات گرم، پرفروشترین محصول فولاد در تیرماه 99

به گزارش معدن نامه ، میزان فروش ماهانۀ شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان طی سه‌ماهۀ نخست امسال رقم 126,685,284 میلیون ریال بوده و در تیرماه نیز این رقم به میزان 48,844,204 میلیون ریال ثبت شده است.
بیشترین میزان فروش داخلی شرکت در تیرماه امسال، محصولات گرم به مبلغ 25,065,548 میلیون ریال و فروش صادراتی فولاد مبارکه اصفهان در تیرماه امسال صفر بوده است.
بر اساس اطلاعات موجود منتشرشده، میزان فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سه‌ماهۀ نخست امسال 126,685,284 میلیون ریال بوده که حاصل فروش 2022 هزار تن محصول بوده است.

پتانسیل گینه برای تبدیل شدن به یکی از تولید کنندگان جهانی

با توجه به برنامه های گینه برای تولیدات سنگ آهن ، چالش اصلی پروژه های در دست احداث آن ها، تغییرات اساسی عرضه و تقاضا است. موسسه مدیریت منابع طبیعی (NRGI) در این خصوص مطرح کرده که سرمایه گذاران نسبت به تغییرات قیمت بازار در بخش استخراج بسیار حساس هستند. این موسسه آمریکایی، یک سازمان غیرانتفاعی مستقل است که فعالیت های خود را به مدیریت و توسعه منابع طبیعی کشورها اختصاص داده است.

تلاش فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمت‌ها

 

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکت‌هایفولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب‌آهن اصفهان، گل‌گهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی نیز در آن حضور داشتند، با قدردانی از تلاش همۀ فعالان در  دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: محصولات همۀ حلقه‌های زنجیرۀ فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش از خام‌فروشی جدا شده‌ایم.

انتخاب شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر به عنوان معین اقتصاد مقاومتی

به گزارش معدن نامه ؛ مدنی فر مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در نشست طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال در مناطق مورد نظر، سعی کرده‌ایم به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز پایبند باشیم.

محمد مدنی‌فر افزود: بعد از امضای تفاهم‌نامه معین اقتصاد مقاومتی همه تلاش خود را خواهیم کرد تا به منطقه کمک کنیم و در راستای توسعه پایدار منطقه و استان قدم برداریم.

در این مراسم در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری خراسان رضوی و شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو)، این شرکت به‌عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار انتخاب شد.

ثبت رکورد جدید در واحد آهک‌سازی شرکت فولاد سنگ مبارکه اصفهان

به گزارش معدن نامه؛ رئیس واحد آهک‌سازی ضمن اعلام این خبر، رکورد قبلی تولید روزانه این شرکت را ۶۴۰ تن و مربوط به 19 تیر  سال جاری  دانست، مجید فرحاندوست،  بهبود شرایط فرایند تولید، اعمال تنظیمات دقیق، کنترل‌های مداوم و تلاش مداوم و هدفمند مدیریت و کارکنان به‌خصوص همکاران واحد آهک‌سازی شرکت در راستای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال جهش تولید را به‌عنوان مهم‌ترین عوامل کسب این موفقیت نام برد و صمیمانه از آن‌ها قدردانی کرد.

 

منبع: فولاد مبارکه

قیمت مس در میان‌مدت وضعیت خوبی را تجربه خواهد کرد

به گزارش معدن نامه؛ قیمت مس در هفته گذشته، به علت عواملی از جمله نگرانی‌های موجود در مورد کاهش عرضه متأثر از همه‌گیری کووید 19 از سوی بزرگ‌ترین تولیدکننده این فلز در امریکای جنوبی، به یک اوج تازه در دو سال گذشته دست یافت.

موسسه «وود مکنزی» پیش‌بینی می‌کند حدود 700 هزار تن عرضه مس جدید مورد انتظار تا سال 2022 به‌خاطر تأخیرها، در مقایسه با پیش‌بینی‌های دیگر، از خط تولید حذف شده است. این شرکت تحقیقاتی همچنین اظهار می‌دارد که از حالا تا 2028 شاهد رشد تقاضایی برابر با 4 میلیون تن خواهیم بود، که در مجموع شکاف بین عرضه و تقاضا به 5.5 میلیون تن خواهد رسید.

قدردانی مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حمایت‌های راهبردی بانک صادرات ایران

به گزارش معدن نامه ؛کسری غفوری با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل بانک صادرات ایران از حمایت این بانک نسبت به برنامه‌های راهبردی و تسهیل امور مرتبط با شرکت مجتمع فولاد خراسان قدردانی کرد.

وی در این نامه خطاب به حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران نوشت:

 

چالش‌ها و راهکارهای تنظیم بازار

به گزارش معدن نامه؛ این شرکت برای  توسعه و تأمین صنایع داخل کشور گام‌های مؤثری برداشته است؛ در نتیجه میزان واردات محصولات فولادی تخت طی چند سال گذشته از 3 میلیون و 678 هزار تن به ۵۰۸ هزار تن در سال ۹۸ رسید و ۸۶ درصد تنزل یافت. بدین ترتیب از یک طرف وابستگی صنایع فلزی به فولادسازان خارجی و دیگر کشورها کاهش یافت و از طرف دیگر موجب اشتغال‌زایی و رونق تولید بیشتر در داخل کشور شد که البته در کنار آن می‌توان به جلوگیری از خروج میلیاردها دلار از کشور نیز اشاره کرد.

اجرای طرح تحول دیجیتال، ضامن آیندۀ فولاد مبارکه در عرصۀ رقابت و تجارت جهانی

به گزارش معدن نامه ؛ مدیرعامل فولاد مبارکه در این آئین با اشاره به اهمیت اجرای این طرح در فولاد مبارکه و به‌طورکلی صنایع کشور گفت: اجرای طرح تحول دیجیتال برای فولاد مبارکه یک طرح فانتزی نیست، بلکه یک الزام، ضرورت حیاتی و ضمانت آیندۀ فولاد مبارکه در عرصۀ رقابت جهانی است. ازاین‌رو این شرکت در زمینۀ ورود نسل چهارم تکنولوژی به کشور پیشتاز است و به‌طور قطع پس از اینکه این طرح با موفقیت در شرکت به کارگرفته شد، فولاد مبارکه برای انتقال دانش و تجارب نسل چهارم تکنولوژی و انقلاب صنعتی به سایر صنایع آماده است.

احیای دوبارۀ شرکت هپکو با همکاری فولاد مبارکه و شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی

به گزارش معدن نامه؛ رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن تأکید بر توسعۀ همکاری‌های شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی و شرکت هپکو با راهبری ایمیدرو، گفت: در گام نخست همکاری‌ها، ساخت 700 دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی توسط هپکو تا سال آینده انجام خواهد شد و در برنامۀ بلندمدت ساخت ماشین‌آلات معدنی توسط این تولیدکنندۀ باسابقه برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون وزیر صمت گفت: ایمیدرو به مأموریت خود که حمایت از شرکت هپکو بود، جامۀ عمل پوشاند و به نقشی که قرار بود چه در قالب سهامدار و چه در قالب همکاری ایفا کند، عمل کرد.